• info@tiskfotek.eu
  • Tel. číslo: +420 776 073 337
  • Lužná 970/14, 720 00, Ostrava Hrabová

Fotopapíry – popis materiálů

Materiály a fotopapíry pro tisk fotografií

Pro tisk fotografií používáme výhradně nejkvalitnější značkové fotopapíry a plátna značek EPSON, FOMEI, MITSHUBISHI a dalších předních výrobců.

Malé formáty 10x15-15x23 cm

  • Tyto malé fotografie tiskneme sublimační metodou – technologií Mitshubishi CP-D707DW.
  • Používáme výhradně originální papíry Mitshubishi – verze High Grade.
  • Tyto fotopapíry dokáží skvěle zobrazit kontrasty a mají lepší výbornou kresbu i ve tmavých tónech, což oceníte např. u černobílých fotografií. Také podání barev zvládá tento papír excelentně.
  • Výhodou sublimačního tisku je mimo jiné i to, že Vaše fotografie mají na sobě tenkou laminační vrstvu, která zabraňuje zanechávání otisků prstů při prohlížení fotografií.

Velké formáty A4 a větší

  • Krajina, portréty, rodinné a svatební fotky, umělecká fotografie
  • Připravili jsme pro Vás celou škálu kvalitiních fotopapírů a plátna, na které můžete Vaše fotografie vytisknout a zdůraznit Váš umělecký záměr.
  • Na všechny tyto materiály byly naše tiskárny zkalibrovány, takže vám můžeme garantovat kvalitní výstupy s barevností v plném rozsahu barevného spektra s jemnými a plynulými přechody a výbornou kresbou i ve tmavých tónech.

VŠECHNY VELKÉ FOTOGRAFIE je možné rovnou adjustovat (nalepit) na DESKY RAYBOARD k pověšení na zeď včetně háčku. Více informací zde.

EPSON Fine Art Canvas - PLÁTNO (Premier Art Water Resistant Canvas)

Vysoce kvalitní plachtovina ze 100% bavlny. Vysoká hmotnost a pevná tkanina jsou vhodné pro fotografické i digitální umělecké reprodukce. Hebká krycí vrstva umožňuje rozpínání a propůjčuje obrazu mírný lesk. Jemná struktura předurčuje Epson Fine Art Canvas k širokému použití v rámci digitálního umění a fotografie.

Gramáž: 350g / m2   – EXKLUZIVNÍ MATERIÁL

Vhodné použití: pro fotografie na kterých Vám hodně záleží, pro fotografie jako dárek, díky tomu, že vypadá skoro jako malířské plátno je vhodná např. na portréty, svatební fotografie, fotografie dětí apod.

BARITINIOVÝ - Photo Baryt - mezi LESKEM a MATEM - NOVINKA!

Materiál, který je dobrou volbou pro ty, kteří si potrpí na kvalitu. Papír má jemnou strukturu, která mírně “rozbije” lesk, ale přitom si zachovává dynamiku a podání barev jako lesklý papír. Velmi oblíbený materiál!

Gramáž: 290 g / m2  PRO “FAJNŠMEKRY”

Vhodné použití: pro fotografie, které budou viset na zdi bez skleněného rámu. Vhodné pro rodinné portréty, fotografie módy, svatební fotografie, portréty, rodinné portréty apod. Stejně tak se výborně hodí pro černobílý tisk. Ideálně ve spojení s deskou RAYBOARD 5mm.

EPSON Velvet Fine Art Paper - UMĚLECKÝ, MATNÝ

Papír pro umělecké tisky na bázi bavlny, bez obsahu kyselin, potažený vrstvou na bázi pryskyřic je určený pro brilantní a barevně sytou reprodukci.

Gramáž: 260 g / m2  UMĚLECKÝ PAPÍR, KRÁSNÁ STRUKTURA

Vhodné použití: jedná se o typ vysoce kvalitního “uměleckého” matného fotopapíru, s velmi zajímavou strukturou. Vhodný pro černobílé fotografie, fotografie krajiny, architektury, ale stejně tak i portréty a svatewbní fotografie. Struktura papírů dá Vašim fotkám další rozměr.

EPSON Enhanced Matte Paper - MATNÝ

Klasický matný fotopapír. Výhodný cenově s krásným povrchem.

Gramáž: 192g / m2   – VÝHODNÁ CENA 

Vhodné použití: pro fotografie, které budete dávat např. pod skleněný rám, fotka se neleskne. Stejně tak se výborně hodí pro černobílý tisk, portréty, svatební fotografie apod.

Pokud Vás zajímají ceny jednotlivých materiálů a formátů, tak jsme pro vás připravili ceník, který naleznete zde.

ILFORD OmniJet Gloss - LESKLÝ

Studio Gloss G250 je lesklý voděodolný povrch vhodný pro technickou, portrétní i všeobecnou fotografii. Vhodný též jako proofing paper. Snadná laminace.

Gramáž: 250 g / m2  SKVĚLÝ POMĚR VÝKON / CENA

Vhodné použití: pro fotografie, které budou viset na zdi bez skleněného rámu. Vhodné pro rodinné portréty, fotografie módy, svatební fotografie, portréty, rodinné portréty apod. Stejně tak se výborně hodí pro černobílý tisk.

EPSON Premium Luster Photo Paper - LESKLÝ

Jeden z velmi zajímavých materiálů pro tisk. Podobá se klasickému lesklému fotopapíru, ale odlesky nejsou jednolité, ale jakoby “hvězdičkované”. Vytváří to opět velmi zajímavý dojem. Fotka se jakoby třpytí.

Gramáž: 260 g / m2  – ZAJÍMAVÝ LESK

Vhodné použití: pro fotografie, které budou viset na zdi bez skleněného rámu. Vhodné pro rodinné portréty, fotografie módy, svatební fotografie, portréty, rodinné portréty apod. Stejně tak se výborně hodí pro černobílý tisk.

EPSON Premium Glossy Photo Paper - LESKLÝ

Světlebílý papír, jehož charakter povrchu se velmi blíží povrchu halogenidostříbrných fotografických snímků. Jedná se o velmi žádaný materiál, lesklý povrch umí krásně zdůraznit celkový dojem z fotografie.

Gramáž: 260 g / m2  – UNIVERZALNÍ POUŽITÍ

Vhodné použití: pro fotografie, které budou viset na zdi bez skleněného rámu. Vhodné pro rodinné portréty, fotografie módy, svatební fotografie, portréty, rodinné portréty apod. Stejně tak se výborně hodí pro černobílý tisk.

ILFORD Galerie Smooth Gloss - LESKLÝ

Studio Gloss G290 je luxusní fotografické lesklé RC médium s voděodolným potahem. Poskytuje excelentní výsledky, dokonalé v jasu a kontrastu obrazu pro technicky bezvadné fotografie všech žánrů.

Gramáž: 290 g / m2  LUXUSNÍ LESK

Vhodné použití: jedná se o vysoce kvalitní lesklý papír s vyšší gramáží a pěkným leskem. Vhodný pro široké spektrum fotografií – portréty, krajiny, fotografie módy, svatební fotografie apod.