• info@tiskfotek.eu
  • Tel. číslo: +420 776 073 337
  • Lužná 970/14, 720 00, Ostrava Hrabová

Často kladené otázky

Příprava fotografií před tiskem

Jaké mají být přesné rozměry fotografií, pokud chci mít na papíře stejně velký obraz a poměr stran jako v počítači?

Pro ty, kteří ovládají nějaký program pro editaci fotek doporučujeme nastavit rozměry přesně.

Návod, jak na to, najdete na stránce rozměry fotografií pro tisk.

Nastavení přesných rozměrů Vám zajistí, že fotografie bude vyplňovat celý prostor daného fotopapíru a nebudou tam žádné bílé okraje, ani nepřijdete o nějaký detail, který by se mohl ořezáním ztratit.

Pokud přesný ořez fotografií chcete nechat na nás, můžete. Tiskneme hodně fotek, takže víme, jak fotografie správně připravit pro tisk.

Musím fotografii otáčet na výšku nebo na šířku?

Není to nutné. Náš systém vždy fotografii automaticky otočí tak, aby velikost odpovídala zadání. Je tedy jedno, jestli ji nahrajete na výšku nebo na šířku.

Umíte vylepšit zaslané fotografie?

Ano, rádi Vám Vaše fotografie upravíme, v případě, že máte pocit, že nebyly vyfoceny ideálně, stačí do poznámky v objednávkovém formuláři napsat heslo KOREKCE a my Vám fotografie zdarma zkontrolujeme, případně upravíme JAS, KONTRAST a provedeme KONTROLU BAREV.

Používáme profesionální monitor EIZO CG242W s širokým barevným gamutem, zkalibrováný profesionální firmou. Takže můžeme velmi dobře zkontrolovat barevnost, jas, kontrast atd.

Ukázky naší tvorby můžete vidět na webu http://www.fotografostrava.cz/galerie.

Tato služba je ZDARMA, je i naším zájmem, vytisknout Vaše fotky v maximální možné kvalitě.

KONTROLU FOTOGRAFIÍ provádíme automaticky u každé zakázky. Pokud máme pocit, že je např. fotografie do červena a není to záměr fotografa, vždy Vás kontaktujeme ještě před tiskem.

Tisknete i jiné rozměry velkých fotek než A4, A3 nebo A2?

Ano, samozřejmě.

Vaše fotografie mohou mít libovolný rozměr do velikosti A0.

Stačí si v objednávkovém systému u fotky vybrat volbu Vlastní rozměr a zadat tam požadovanou velikost.

To je dobré zejména v případě, že nechcete fotky dávat na desku RAYBOARD od nás, ale máte zakoupeny vlastní fotorámečky s konkrétním rozměrem.

Obvyklé formáty jsou např. 30×40 cm, 40×60 cm atd.

Icon Box Title

V případě jakéhokoliv další dotazu nás neváhejte kontaktovat přes náš kontaktní formulář anebo zákaznickou linku + 420 776 073 337.

Čti více

Zpracování fotografie

Co znamená volba OŘEZ, PLNÝ FORMÁT a REAL SIZE u nastavování parametrů fotek?

Tato volba určuje, tak budou fotografie vytištěny. Souvisí to s tím, jaké rozměry má fotografie v souboru, který nám pošlete. Fotky, které nahrajete z fotoaparátu bez úpravy, mají většinou jiný poměr stran než jsou zavedené formáty pro tisk fotek.

Nejlépe to bude vidět na příkladu:

Fotka z fotoaparátu se umístí na papír celá a to tak, aby delší strana vycházela přesně podle rozměru papíru a kratší strana logicky vytvoří po stranách bílé pruhy. Výhodou ale je, že fotografie bude na papíře určitě celá a bílé pruhy potom mužete snadno odstranit. Vhodné pro fotky, které potřebujete mít na papíře celé, např. skupinová fotografie ze svatby.

NEJČASTĚJŠÍ VOLBA. Fotografie z fotoaparátu sice vyplní celou plochu papíru, ale z fotky případně “odpadne” část horního nebo dolního okraje (proto se tato úprava jmenuje “s ořezem”). U fotografií, které mají kolem hlavního objektu (např. slečny) hodně místa okolo je toto řešení v pořádku, pokud není u okrajů fotografie nic důležitého. Ořez fotografie uděláme rádi za Vás, nemusíte se bát, pokud by nějaký rozměr neseděl s Vašim požadavkem, dáme Vám vědět ještě před tiskem.

V tomto případě už předem z originální fotografie “vyřízneme” přesně podle rozměrů to, co chceme ve výsledku mít vytištěno na fotopapíře. Fotka tak vyplňuje celou plochu, přesně podle zvoleného rozměru. Toto je asi nejlepší řešení, pokud chcete mít jistotu, že to co chcete na fotce mít, tam bude i po tisku. Je ale nutné fotografii poslat v požadovaném rozměru už od Vás. Vhodné pro fotografy, kteří PŘESNĚ PŘIPRAVÍ FOTOGRAFII na konkrétní rozměr. Návod na přípravu fotografií před tiskem a rozměry naleznete na stránce rozměry fotografií pro tisk.