Často kladené dotazyPříprava fotografií před tiskem

Jak jednoduše posílat fotografie do naší sběrny ?

JAK POSLAT VAŠE FOTOGRAFIE K NÁM?

 

OBJEDNÁVKOVÝ SYSTÉM - pokud máte jen několik kusů fotografií, jejichž velikost nepřesahuje 10 MB, využijte pro poslání fotek webové rozhraní na tomto webu.
U každé fotky si můžete nastavit Rozměr, Materiál, Počet ks atd. - systém Vám sám spočítá výslednou cenu zakázky.

 

FTP SERVER - Ideální volba, pokud chcete vytisknout větší počet fotografií, případně fotografie ve velkém rozlišení, jejichž velikost přesahuje 10MB.

Využít můžete libovolný program pro obsluhu FTP serveru (Total Commander, FileZilla apod.)

Nastavení FTP:          ftp://zakazky.tiskfotek.eu

hostitel: ns2.forsite.cz

uživatel: zakazky.tiskfotek.eu

heslo:    ftptiskfotek

Nastavení FTP připojení najdete v menu Total Commanderu:

Síť - FTP - Připojit se (nebo Ctrl + F) - Nové připojení

Výše uvedené údaje nastavíte v dialogovém okně takto:

nastavení FTP serveru v Total Commanderu

Na tomto serveru jen vytvoříte adresář s Vašim jménem. Abychom se ve Vaší zakázce vyznali, je ideální udělat podsložky např. s velikostí fotek.

Příklad: adresář JAN_NOVAK

V něm vytvoříte složky podle požadovaného rozměru: např. 13x18 a např. A4

Posledním krokem je zaslání informačního mailu na info@tiskfotek.eu, kde nám napíšete Vaše kontaktní údaje (hlavně email nebo telefon) a přiložíte seznam fotek s parametry pro tisk.

My vaše data zkontrolujeme a pošleme na email informace o zakázce a cenovou kalkulaci.

Možností jak popsat Vaše fotky je více. Osvědčilo se např. pojemování souborů podle velikosti. Příklad: 3x10x15dovolena.jpg, 1xA4narozeniny.jpg  apod.

 

ZIP soubor - jednoduše Vaše fotografie "zabalíte" do jednoho souboru, pojmenujete podle Vašeho příjmení např. JANNOVAK.zip a pošlete k nám přes FTP (viz. bod 2) a nebo využitejte některou ze služeb např. www.uschovna.cz.

Opět je ale nutné nám poslat zprávu o Vaší zakázce na info@tiskfotek.eu spolu s fakturačními a kontaktními údaji.


Pokud máte další dotazy, zavolejte nebo napište. Rádi Vám s posíláním fotografií pomůžeme!


Jaké mají být přesné rozměry fotografií, pokud chci mít na papíře stejně velký obraz a poměr stran jako v počítači ?

Pro ty, kteří ovládají nějaký program pro editaci fotek doporučujeme nastavit rozměry přesně.

Návod, jak na to, najdete v článku Rozměry fotografií pro tisk.

Nastavení přesných rozměrů Vám zajistí, že fotografie bude vyplňovat celý prostor daného fotopapíru a nebudou tam žádné bílé okraje, ani nepřijdete o nějaký detail, který by se mohl ořezáním ztratit.

Pokud přesný ořez fotografií chcete nechat na nás, můžete. Tiskneme hodně fotek, takže víme, jak fotografie správně připravit pro tisk.


Musím fotografii otáčet na výšku nebo na šířku ?

Není to nutné. Náš systém vždy fotografii automaticky otočí tak, aby velikost odpovídala zadání. Je tedy jedno, jestli ji nahrajete na výšku nebo na šířku.


Umíte vylepšit zaslané fotografie ?

Ano, rádi Vám Vaše fotografie upravíme, v případě, že máte pocit, že nebyly vyfoceny ideálně, stačí do Poznámky v objednávkovém formuláři napsat heslo KOREKCE a my Vám fotografie zdarma zkontrolujeme, případně upravíme JAS, KONTRAST a provedeme KONTROLU BAREV.

Používáme profesionální monitor EIZO CG242W s širokým barevným gamutem, zkalibrováný profesionální firmou. Takže můžeme velmi dobře zkontrolovat barevnost, jas, kontrast atd.

Ukázky naší tvorby můžete vidět na webu http://www.fotografostrava.cz/galerie.

Tato služba je ZDARMA, je i naším zájmem, vytisknout Vaše fotky v maximální možné kvalitě.

KONTROLU FOTOGRAFIÍ provádíme automaticky u každé zakázky. Pokud máme pocit, že je např. fotografie do červena a není to záměr fotografa, vždy Vás kontaktujeme ještě před tiskem.


Tisknete i jiné rozměry velkých fotek než A4, A3 nebo A2 ?

Ano, samozřejmě.

Vaše fotografie mohou mít libovolný rozměr do velikosti A0.

Stačí si v objednávkovém systému u fotky vybrat volbu Vlastní rozměr a zadat tam požadovanou velikost.

To je dobré zejména v případě, že nechcete fotky dávat na desku RAYBOARD od nás, ale máte zakoupeny vlastní fotorámečky s konkrétním rozměrem.

Obvyklé formáty jsou např. 30x40 cm, 40x60 cm atd.Zpracování fotografie

Co znamená volba OŘEZ, PLNÝ FORMÁT a REAL SIZE u nastavování parametrů fotek ?

Tato volba určuje, tak budou fotografie vytištěny. Souvisí to s tím, jaké rozměry má fotografie v souboru, který nám pošlete. Fotky, které nahrajete z fotoaparátu bez úpravy, mají většinou jiný poměr stran než jsou zavedené formáty pro tisk fotek.

Nejlépe to bude vidět na příkladu:

  Původní fotka z fotoaparátu  
   
     
Plný formát S ořezem Real size

Plný formát (bez ořezu)- Fotka z fotoaparátu se umístí na papír celá a to tak, aby delší strana vycházela přesně podle rozměru papíru a kratší strana logicky vytvoří po stranách bílé pruhy. Výhodou ale je, že fotografie bude na papíře určitě celá a bílé pruhy potom mužete snadno odstranit. Vhodné pro fotky, které potřebujete mít na papíře celé, např. skupinová fotografie ze svatby.

S ořezem - NEJČASTĚJŠÍ VOLBA. Fotografie z fotoaparátu sice vyplní celou plochu papíru, ale z fotky případně "odpadne" část horního nebo dolního okraje (proto se tato úprava jmenuje "s ořezem"). U fotografií, které mají kolem hlavního objektu (např. slečny) hodně místa okolo je toto řešení v pořádku, pokud není u okrajů fotografie nic důležitého. Ořez fotografie uděláme rádi za Vás, nemusíte se bát, pokud by nějaký rozměr neseděl s Vašim požadavkem, dáme Vám vedět ještě před tiskem.

Real size - V tomto případě už předem z originální fotografie "vyřízneme" přesně podle rozměrů to, co chceme ve výsledku mít vytištěno na fotopapíře. Fotka tak vyplňuje celou plochu, přesně podle zvoleného rozměru. Toto je asi nejlepší řešení, pokud chcete mít jistotu, že to co chcete na fotce mít, tam bude i po tisku. Je ale nutné fotografii poslat v požadovaném rozměru už od Vás. Vhodné pro fotografy, kteří PŘESNĚ PŘIPRAVÍ FOTOGRAFII na konkrétní rozměr. Návod na přípravu fotografií před tiskem a rozměry naleznete v článku Rozměry fotografií pro tisk.

TIP: Pro jednoduchou a rychlou úpravu a ořez fotek pro konkrétní rozměr např. v Photoshopu, využijte náš názorný Návod pro ořez fotek v Photoshopu.

V 90% procentech případů většině zákazníků vyhovuje volba S OŘEZEM, tu použijte i v případě, že jste fotografie nijak neupravovali. Rádi vhodný ořez provedeme za Vás.

Pokud už máte jasno, můžete přistoupit k OBJEDNÁVCE FOTOGRAFIÍ.